fbpx

Umysł

Joga w jednym ze swoich znaczeń to “zjednoczenie umysłu, ciała i ducha”. Dzięki temu korzystnie wpływa nie tylko na duchową transformację, lecz także na radzenie sobie ze stresem.

Stres jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób, takich jak: nadciśnienia, zakrzepów, wrzodów oraz wszelkiego rodzaju bóli i niepokojów. Praktyka jogi może okazać się najskuteczniejszą metodą w walce ze stresem, ponieważ ułatwia osiągnięcie równowagi emocjonalnej, pogłębia świadomość ciała i oddechu, usuwa zbędne napięcia, relaksuje.

Emocje

Praktyka jogi,  wycisza system nerwowy, czego efektem jest zwiększona stabilność emocjonalna. Emocje są podstawowym elementem naszego ” bycia „, ale często nie potrafimy zrozumieć ich prawdziwego znaczenia i lekceważymy ich faktyczny przekaz. Joga daje nam wiele narzędzi, których możemy użyć, aby odkryć i oczyścić głęboko skrywane w nas emocje, pozostawiając nas rozluźnionych i wolnych.

Ciało fizyczne

Podczas praktyki jogi, przybieramy konkretne pozycje ciała, czyli asany, które są doskonałym sposobem na rozciągnięcie ciała i rozluźnienie napiętych mięśni. Wzmacnia się kręgosłup i zwiększa zakres ruchów. Sprawność ciała fizycznego, przekłada się na większą pewność siebie, świadomość swojego ciała oraz jego możliwości. Praktyki oddechowe (pranayama) sprzyjają relaksowi i koncentracji, wpływają na dotlenienie organizmu i poprawę pracy płuc.

  Joga pomaga leczyć nadciśnienie tętnicze, oraz obniża poziom kortyzolu we krwi (hormonu stresu).  Mamy lepsze samopoczucie, a co ciekawe, joga nie tylko wycisza, ale i dodaje energii!

Ciało subtelne

 Istotą wszystkich ćwiczeń jogi, jest przepływ życiowej energii,  zwanej praną . Prana to subtelna energia, odżywiająca ciało i umysł. Różne praktyki oddechowe pobudzają przepływ prany, przez co rewitalizują cały system nerwowy. 

Pranayama – uczy kontroli oddechu – a za jego pomocą kontroli umysłu. Oddech i umysł są zawsze bardzo połączone. Poprzez uregulowanie oddechu nie tylko zwiększamy przyjmowaną ilość tlenu i energii witalnej (prany), ale też poprawiamy koncentrację. Koncentracja jest wstępem do medytacji– praktyki prowadzącej do głębokiego spokoju wewnętrznego.

Login Account

Already a Jhana Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.

Zapisy na kurs

Zaczynamy nowy kurs jogi od podstaw. zapisy do 15 marca.